Przejdź do głównej zawartości

"Kłamstwo" Care Santos - o tym jak jedno kłamstwo może zadecydować o czyimś losie... (WYDAWNICTWO AKAPIT PRESS)

"Kłamstwo"
Care Santos

              


"Kłamstwo" autorstwa Care Santos, to historia obok której nie sposób przejść obojętnie. Dedykowana młodym czytelnikom, jednak i starsi wyciągną z niej coś dla siebie. To niezwykła historia z nieprzewidywalnym zakończeniem. Książka, od której nie można się oderwać - trzyma w napięciu do ostatniej strony!

Rozpoczynając tę książkę "zaszufladkowałam" ją pod pewną kategorię, sądziłam, że to historia, jakich w takiej tematyce wiele, że wiem jak się skończy. Jednak to jak ostatecznie potoczyła się akcja, przerosło moje oczekiwania i przyznam szczerze bardzo zaskoczyło

Na początku poznajemy Xenię - wzorową uczennicę, która marzy o tym by studiować medycynę, dlatego też, cały swój czas poświęca na naukę, która ma ją przybliżyć do wymarzonej przyszłości. 
Rodzice Xeni są bardzo autorytarni, trzymają córkę pod kloszem, i wychowują zgodnie z szeregiem ustalonych przez nich zasad, co nie podoba się dorastającej dziewczynie. Chciałaby żyć tak jak inne nastolatki w jej wieku, a nie np. używać komputera i telefonu tylko pod nadzorem rodziców i to w określonych porach. Czasami bywa to dla niej frustrujące, szczególnie gdy zaczyna się w jej życiu dziać coś ciekawego i szalonego, wyrywającego od codziennej rutyny. Co to takiego? Przekonajcie się sami ;) 


Wykonując pracę domową, dziewczyna trafia na książkę, której opinią chce podzielić się na jednym z czytelniczych forów. Znajduje tam interesujący wpis jednego z internautów, do którego postanawia napisać. Odpowiedź przychodzi szybciej niż by się mogła spodziewać. Od tego momentu regularnie zaczyna wymieniać wiadomości z tajemniczym chłopakiem z książkowego forum. 
Jednak im bardziej ich internetowa znajomość się pogłębia, tym bardziej Xenia uświadamia sobie, że tak na prawdę nic o swoim "znajomym" nie wie. Chcąc poznać więcej szczegółów o tajemniczym chłopaku rozpoczyna prywatne śledztwo.

Co się jednak stanie gdy okaże się, że po drugiej stronie monitora nie siedzi osoba, za którą się podaje? Czy Xeni uda się dojść do prawdy? Czy wszystkie kłamstwa można wybaczyć? Czy są kłamstwa, które decydują o ludzkim losie?

Jedna wiadomość na przypadkowym forum, którą wysyła Xenia staje się początkiem nowego życia, szczególnie dla jednego z bohaterów. 


Narracja odbywa się na dwóch płaszczyznach i wbrew pozorom kluczową postacią nie jest wcale Xenia. Nagle czytelnik napotyka na bardzo interesujący list. List, który jest sprawą życia i śmierci... List, który może kogoś ocalić, jeśli umiejętnie wykorzysta się wiedzę w nim zawartą. Co takiego się w nim znajduje? Kto jest jego adresatem? Przekonajcie się sami sięgając po książkę. Nie będziecie zawiedzeni!!!

Styl pisania lekki, przyjemny. Prawie 200 stron, które czyta się błyskawicznie.    I ta okładka - celnie oddająca charakter całej historii.  Z pewnością nieraz jeszcze sięgnę po książki tej autorki.

Chwytająca za serce opowieść o miłości, przyjaźni, poświęceniu, szczególnej więzi łączącej dwie osoby. Książka porusza też tematy samobójstw i przestępstw dokonywanych przez młodych ludzi. Naprawdę warta uwagi lektura. 

Można by jeszcze wiele o niej mówić, jednak nie chcę Wam psuć przyjemności czytania, więc powiem tylko jedno GORĄCO POLECAM! :)

Za możliwość zrecenzowania dziękuję wydawnictwu Akapit Press!

Komentarze

 1. Czuję się bardzo zachęcona do lektury, chociaż o tej pozycji wcześniej nie słyszałam ani słowa. Po prostu lubię pozycję, które chwytają za serce. ;))

  https://biblioteka-wspomnien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się niesamowita historia, chociaż nie do końca mi ta tematyka odpowiada. Na razie mam ochotę na fantasykę i przy niej zostanę, ale jak będę miała chęć na tego typu książkę, to na pewno będę mieć tę na uwadze.

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Budi, piłkarz z ulicy. - Mitch Johnson (Wydawnictwo Akapit Press)

Budi, piłkarz z ulicy.
Mitch Johnson
Każdy z nas posiada jakieś marzenia. U młodych ludzi szczególnie wiążą się one z tym, kim chcieliby zostać w przyszłości. Jedni mają duże szanse, że ich plan się powiedzie, inni trochę mniejsze. Dzisiaj książka o młodym piłkarzu, którego szanse na zrealizowanie marzenia, by zostać gwiazdą światowego futbolu wydają się być znikome. Jednak nikt nikomu nie zakaże marzyć. A czasami marzenia są tym, co pomaga przetrwać i mieć nadzieję, w tak trudnym świecie, w którym przyszło żyć Budiemu. Budi bo tak właśnie ma na imię główny bohater jest bardzo rozsądny jak na swój wiek, odpowiedzialny i doświadczony życiowo, bardziej od niejednego dorosłego. Pomimo młodego wieku na co dzień, jest zmuszony pracować w fabryce, szyjąc buty, a wszystko po to, by wesprzeć finansowo rodzinę. Z edukacji musiał zrezygnować, właśnie ze względu na brak środków finansowych. Tata Budiego również pracuje w fabryce, mama zaś zajmuje się domem i chorą babcią.  Rodzina złudnie żyje na…

"Wyśniona jedenastka" Paweł Fleszar - o miłości, zbrodni i piłce nożnej

"Wyśniona jedenastka"
Paweł Fleszar
Niedawno mogliście przeczytać u mnie rekomendację książki w sportowym klimacie dedykowaną młodszym czytelnikom. Dzisiaj coś dla starszych czytelników, mianowicie przybywam do Was z recenzją kryminału sportowego pt. "Wyśniona jedenastka". 
Kilka słów o samym autorze... Paweł Fleszar to dziennikarz sportowy, który także prowadzi bloga sportkrakowski.pl  To właśnie na blogu znajduje się książka w wersji e-bookowej. Na razie tylko tam, gdyż autor aktualnie jest na etapie poszukiwania wydawcy dla swojego książkowego debiutu.  Miłość, zbrodnia, piłka nożna - hasła, którymi autor opisuje książkę, są jak najbardziej trafne i w skrócie opisują to, co w niej znajdziemy. Będzie historia miłosna  - i to nie jedna. Będzie zbrodnia - i to nie jedna. Będą tajemnice, demony z przeszłości, a wszystko to okraszone sportowym klimatem. Taka zapowiedź sprawia, że książka intryguje i kusi, by po nią sięgnąć. Choć osobiście zebranie się do niej zajeło mi…

"Ciotka Zgryzotka" - kolejna część serii, która łączy pokolenia - czyli "Jeżycjady" ciąg dalszy... (WYDAWNICTWO AKAPIT PRESS)

"Ciotka Zgryzotka"
Małgorzata Musierowicz


Jeżycjada to seria, do której zawsze wracam z ogromnym sentymentem. Można wręcz powiedzieć, że to właśnie od tej serii rozpoczęła się moja pasja do książek - wszak to były moje takie pierwsze poważniejsze lektury i w pewnym okresie mojego młodzieńczego życia Jeżycjada zawładnęła mna doszczętnie. Zawsze z niecierpliwością czekałam i czekam z resztą do tej pory na kolejne części tej kultowej serii.  Niebywałe, że to już ponad 40 lat od kiedy pojawiła się pierwsza część, a książki nic nie tracą ze swej atrakcyjności i czytelnicy z niecierpliowścią czekają na kolejne części, i co więcej grono czytelników stale się powiększa, ponieważ sięgają po nią coraz to młodsze pokolenia. Można powiedzieć, że to taka międzypokoleniowa powieść, wręcz powiedziałabym to fenomen polskiej literatury. Dlaczego fenomen? Nie znam innej serii, która tyle lat brylowałaby na cztelniczym rynku i wciąż, z każdą nową częścią budziła tak żywe zainteresowanie i dysk…