Przejdź do głównej zawartości

"Kłamstwo" Care Santos - o tym jak jedno kłamstwo może zadecydować o czyimś losie... (WYDAWNICTWO AKAPIT PRESS)

"Kłamstwo"
Care Santos

              


"Kłamstwo" autorstwa Care Santos, to historia obok której nie sposób przejść obojętnie. Dedykowana młodym czytelnikom, jednak i starsi wyciągną z niej coś dla siebie. To niezwykła historia z nieprzewidywalnym zakończeniem. Książka, od której nie można się oderwać - trzyma w napięciu do ostatniej strony!

Rozpoczynając tę książkę "zaszufladkowałam" ją pod pewną kategorię, sądziłam, że to historia, jakich w takiej tematyce wiele, że wiem jak się skończy. Jednak to jak ostatecznie potoczyła się akcja, przerosło moje oczekiwania i przyznam szczerze bardzo zaskoczyło

Na początku poznajemy Xenię - wzorową uczennicę, która marzy o tym by studiować medycynę, dlatego też, cały swój czas poświęca na naukę, która ma ją przybliżyć do wymarzonej przyszłości. 
Rodzice Xeni są bardzo autorytarni, trzymają córkę pod kloszem, i wychowują zgodnie z szeregiem ustalonych przez nich zasad, co nie podoba się dorastającej dziewczynie. Chciałaby żyć tak jak inne nastolatki w jej wieku, a nie np. używać komputera i telefonu tylko pod nadzorem rodziców i to w określonych porach. Czasami bywa to dla niej frustrujące, szczególnie gdy zaczyna się w jej życiu dziać coś ciekawego i szalonego, wyrywającego od codziennej rutyny. Co to takiego? Przekonajcie się sami ;) 


Wykonując pracę domową, dziewczyna trafia na książkę, której opinią chce podzielić się na jednym z czytelniczych forów. Znajduje tam interesujący wpis jednego z internautów, do którego postanawia napisać. Odpowiedź przychodzi szybciej niż by się mogła spodziewać. Od tego momentu regularnie zaczyna wymieniać wiadomości z tajemniczym chłopakiem z książkowego forum. 
Jednak im bardziej ich internetowa znajomość się pogłębia, tym bardziej Xenia uświadamia sobie, że tak na prawdę nic o swoim "znajomym" nie wie. Chcąc poznać więcej szczegółów o tajemniczym chłopaku rozpoczyna prywatne śledztwo.

Co się jednak stanie gdy okaże się, że po drugiej stronie monitora nie siedzi osoba, za którą się podaje? Czy Xeni uda się dojść do prawdy? Czy wszystkie kłamstwa można wybaczyć? Czy są kłamstwa, które decydują o ludzkim losie?

Jedna wiadomość na przypadkowym forum, którą wysyła Xenia staje się początkiem nowego życia, szczególnie dla jednego z bohaterów. 


Narracja odbywa się na dwóch płaszczyznach i wbrew pozorom kluczową postacią nie jest wcale Xenia. Nagle czytelnik napotyka na bardzo interesujący list. List, który jest sprawą życia i śmierci... List, który może kogoś ocalić, jeśli umiejętnie wykorzysta się wiedzę w nim zawartą. Co takiego się w nim znajduje? Kto jest jego adresatem? Przekonajcie się sami sięgając po książkę. Nie będziecie zawiedzeni!!!

Styl pisania lekki, przyjemny. Prawie 200 stron, które czyta się błyskawicznie.    I ta okładka - celnie oddająca charakter całej historii.  Z pewnością nieraz jeszcze sięgnę po książki tej autorki.

Chwytająca za serce opowieść o miłości, przyjaźni, poświęceniu, szczególnej więzi łączącej dwie osoby. Książka porusza też tematy samobójstw i przestępstw dokonywanych przez młodych ludzi. Naprawdę warta uwagi lektura. 

Można by jeszcze wiele o niej mówić, jednak nie chcę Wam psuć przyjemności czytania, więc powiem tylko jedno GORĄCO POLECAM! :)

Za możliwość zrecenzowania dziękuję wydawnictwu Akapit Press!

Komentarze

 1. Czuję się bardzo zachęcona do lektury, chociaż o tej pozycji wcześniej nie słyszałam ani słowa. Po prostu lubię pozycję, które chwytają za serce. ;))

  https://biblioteka-wspomnien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się niesamowita historia, chociaż nie do końca mi ta tematyka odpowiada. Na razie mam ochotę na fantasykę i przy niej zostanę, ale jak będę miała chęć na tego typu książkę, to na pewno będę mieć tę na uwadze.

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Świątecznych książek nadszedł czas - Przegląd świątecznych premier 2019

Przegląd świątecznych premier książkowych 2019
Grudzień dopiero się zaczął, jednak sezon na świąteczne propozycje literackie trwa już w najlepsze. W tym roku wyjątkowo szybko nastąpił wysyp książek w klimacie Bożego Narodzenia. Być może było to uwarunkowane tym, że każdy z autorów chciał prześcignąć konkurencję ;) My czytelnicy cieszymy się z takiego obrotu sprawy, ponieważ mamy bardzo duży wybór, aż nie wiadomo na co się zdecydować. Cieszy się też z pewnością Mikołaj ;) który będzie miał ułatwione zadanie, co przynieść pod choinkę molom książkowym ;)  Uprzedzam to będzie barrdzooo dłuuugiii post, udało mi się zgromadzić prawie 50 pozycji!

Na początek książka Najlepszej Dilerki Emocji
- Agnieszki Lingas Łoniewskiej
"Tylko raz w roku"

Po tym, jak jej rodzice postanowili się rozstać przy wigilijnym stole, myślała, że znienawidzi święta na zawsze.
On nigdy ich nie lubił: sztywna, smutna matka, wykrochmalony, ręcznie tkany obrus i rodowe srebra – elegancko i… mroźniej niż na zewnątrz.

Angielski przy okazji - "Król Złotej Rzeki" - Metoda I.Frank

"Król Złotej Rzeki"
John Ruskin
z serii
"Angielski przy okazji" 

Metoda I.Frank - nauka angielskiego nigdy nie była tak prosta 
Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić moim niedawnym odkryciem - Metodą Edukacyjnego Czytania Ilyi Frank i związaną z nią serią książek "Angielski przy okazji".  W życiu każdego książkoholika przychodzi moment kiedy chciałaby przeczytać coś w oryginale. Niestety niezbyt dobra znajomość języka obcego jest znaczną w tym przeszkodą.  Ktoś może powiedzieć - "można pomagać sobie słownikiem" - ok, ale jednak wymaga to trochę dekoncentracji i ogarnięcie całego akapitu, wątku może przysporzyć  kłopotów. A co gdyby tak nie musieć sięgać do słownika i mieć wszystko w jednej książce? Tu z pomocą przychodzi nam nowatorska metoda nauki języka angielskiego poprzez czytanie. To dowód na to, że z powodzeniem można łączyć przyjemne z pożytecznym. 

Na czym polega metoda I.Frank?  Założeniem tej metody jest uczenie się przy okazji. W tym przypa…

ZAPOWIEDŹ - PREMIERA 7 MAJA - "Dom z kryształu" & "Biznesowa miłość" Elżbieta Ceglarek

PREMIERA 7 MAJAJuż jutro premiera moich najnowszych patronatów :)  Recenzja niebawem ;)

TOM 1