Przejdź do głównej zawartości

Recenzja "Zła chwila" K.N. Haner - seria Niebezpieczni mężczyźni - III część

Bohaterem dzisiejszej recenzji jest "Zła chwila" - trzecia część serii Niebezpieczni mężczyźni, autorstwa K.N. Haner. Poprzednie części "Złe miejsce", "Zły czas", zrobiły na mnie duże wrażenie i z niecierpliwością czekałam na kontynuację - czy było warto? O tym, w dalszej części recenzji. 

Blaire coraz pewniej zaczyna stąpać po mafijnych ścieżkach, rozwijając biznesy ojca i tym samym ugruntowując swoja pozycję Królowej Koki. Sprzyja temu fakt, że oficjalnie jest żoną Phixa - płatnego mordercy, szanowanego w świecie przestępczym. Tyle tylko, że Phix pojawia się i znika, a dla Blaire byłoby lepiej trzymać się od niego z daleka, bowiem są pomiędzy nimi sprawy, których lepiej nie roztrząsać. Gdy tylko ta dwójka się spotyka nienawiść miesza się z pożądaniem - jeśli jesteście ciekawi co wygrywa najczęściej, a przede wszystkim, co zwycięży ostatecznie, sięgnijcie po książkę ;) 

 

Kolejny powrót Phixa, wywraca do góry nogami i tak już niestabilny świat Blaire. Czy kobieta może zaufać mężczyźnie, który miał ją zabić, i który dodatkowo pragnie zemsty za zdradę jakiej się dopuściła? Ich relacja jest niezwykle skomplikowana, granica między miłością, a nienawiścią jest bardzo cienka... 

W tej części poznajemy trochę inne oblicza znanych nam bohaterów - Phix ujawnia nam tą część swojej osobowości, o którą byśmy go nie podejrzewali... Chyba, że to tylko złudzenie... 

Blaire z kolei pokazuje, że nie jest już kołowaną przez wszystkich dziewczynką, ale silną kobietą, która potrafi zawalczyć o swoje, co nie jest łatwe, zważywszy na to, jaką rolę odgrywała za życia swojego ojca.

Czy przemiana naszych bohaterów będzie trwała, a może to kolejna gra? 

                                  

Oprócz tej dwójki, dość znaczącą rolę odgrywa Liam - prawa ręka Blaire, której pomaga odnaleźć się w brutalnym mafijnym świecie. Pytanie tylko, jakie są jego intencje? Czy w świecie, w którym się obracają, słowo przyjaźń ma jakąkolwiek wartość? I co na to Phix?  Czy łatwo będzie mu zaakceptować innego mężczyznę u boku swojej żony?   


Nieco zamieszania wprowadzi także Mason - mentor Phixa, który nie pała zbytnią sympatią do Blaire. Lojalność Phixa wobec kogo będzie większa - Masona czy Blaire? 

"Zła chwila" to książka, w której pożądanie, manipulacja, rządza zemsty przeplatają się, tworząc mieszankę iście wybuchową. Pozycja niezwykle emocjonalna, przepełniona dużą dawką erotyzmu.

Ciemne interesy, nieczyste zagrywki, namiętność, nienawiść - to filary tej i poprzednich części. 

Ta część wydaje się być trochę spokojniejsza aniżeli poprzednie, zdecydowanie jest w niej mniej spektakularnych zwrotów akcji, jednak znając K.N. Haner, traktowałabym to jako celowy zabieg. Być może ma stanowić niejako preludium do tego, co wydarzy się w czwartej części, a przypuszczam, że po takim "uśpieniu" czujności czytelników, będzie to COŚ MOCNEGO, NIEOBLICZALNEGO, co wbije czytelnika w fotel. Na to liczę! 


Książka przeczytana dzięki uprzejmości wydawnictwa



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wakacyjna zamiana w "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" - Hanna Ożogowska - Wydawnictwo Akapit Press

"Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" Hanna Ożogowska Dziś przybywam do Was z recenzją książki autorstwa Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek". I choć książka ta przeżywała lata swojej świetności już bardzo dawno, bo po raz pierwszy ukazała się w roku 1961, to nie brakuje osób, których do teraz bawią przedstawione w niej przygody. A zachywyt dotyczący tej książki ogarnia coraz to młodsze pokolenia. Co ciekawe książka stała się tak popularna, że niedługo po jej wydaniu powstał serial (1978r.), a później film (1980r.).   Dlaczego teraz o tym piszę? W te wakacje "Dziewczyna i chłopak" ukazała się nakładem Wydawnictwa Akapit Press. I mimo, że film już wiele razy oglądałam i książkę też miałam okazję przeczytać, to nie mogłam się powstrzymać przed  przeczytaniem jej jeszcze raz. Była to bardzo sentymentalna podróż do czasów beztroskiego dzieciństwa, bo właśnie wtedy z tą książką zetknęłam się po raz pierwszy.

Recenzja "447 Plan grabieży Polski" Leszek A. Sosnowski

"447 Plan grabieży Polski" to książka z literatury faktu, autorstwa Leszka Sosnowskiego, amerykańskiego prawnika polskiego pochodzenia, stanowiąca rozprawę na temat restytucji mienia bezspadkowego ofiar "grabieży ery nazistowskiej", której coraz silniej domagają się, szczególnie od Polski, międzynarodowe organizacje żydowskie. Czy zasadnie? To jedno z wielu pytań, wokół którego autor koncentruje swoje rozważania.  Deklaracja Terezińska? Ustawa 447? - o co w tym wszystkim chodzi?  Myślę, że nie tylko osoby interesujące się kwestiami prawniczymi i politycznymi, kojarzą nazwy wyżej wymienionych aktów. Zwłaszcza tego ostatniego, który swego czasu budził, a właściwie nadal budzi, dość spore kontrowersje. Ów akty stały się niejako elementem politycznej gry na arenie międzynarodowej.   Krótko naświetlając całą sprawę, chodzi o roszczenia dotyczące mienia ofiar Holocaustu, które po wojnie, zgodnie z obowiązującym prawem, przeszło, z braku prawowitych spadkobierców, na włas

Wakacyjne rozdanie książkowe

  Zapraszam na wakacyjne rozdanie na stronie KSIĄŻKI Z SZARLTOKĄ na FACEBOOKU Do zdobycia ZESTAW - 6 książek (pod szarlotkowym patronatem) + NIESPODZIANKA 1. Czy jest nas za dużo? 2. Cień. Mroczna pokusa. 3. Zmiana świateł  4. Sekret rodu Oswaltów 5. Marynowanie czasu 6. #pierdolamento