Przejdź do głównej zawartości

Wydawnictwo dla Srebrnych Czytelniczek? - Oficyna Wydawnicza Silver debiutuje!


Dzisiaj trochę nietypowo, bo ani nie przychodzę do Was z recenzją, ani z typową zapowiedzią. Jednak uważam, że to o czym chciałabym Wam dzisiaj napisać, jest warte rozgłosu, podania tego dalej ;) 
Chciałabym się podzielić z Wami moim niedawnym odkryciem, Wydawnictwem Silver, które zadebiutowało w październiku tego roku. Nie jest to jednak zwykłe wydawnictwo, takie jakich wiele na rynku, bowiem jest ono adresowane, dla konkretnej grupy czytelników.

Wydawnictwo to dedykuje swoją literaturę czytelnikom w "srebrnym" wieku - czyli osobom 55+.

Dlaczego właśnie im? Co wyróżnia Silver z pośród innych wydawnictw?


Wszystko przez format w jakim swoje książki wydaje Silver, stara się by literatura była jak najbardziej przyjazna czytelnikom właśnie z tej grupy wiekowej, którzy często miewają problem ze wzrokiem, proponując im duży, wygodny rozmiar liter, przyjazny dla oka odcień papieru i powiększony format publikacji, co sprawia, że oczy nie męczą się tak bardzo. To jest naprawdę duża zaleta i bardzo fajnie, że ktoś pomyślał o tym, by jak najbardziej ułatwić czytanie innym, i tutaj myślę, nie tylko o seniorach, ale z pewnością także takie publikacje znajdą swoich zwolenników wśród młodszych czytelników, którzy także borykają się z różnymi problemami ze wzrokiem, a mimo wszystko nie chcą rezygnować z czytania.
Bezwątpienia pomysłodawczyni tego Wydawnictwa - Iwona Krynicka, znalazła niszę i świetnie ją zaczyna wypełniać. Przyznam się szczerze, że do tej pory jakoś nie spotkałam się z publikacjami, które tak bardzo troszczyłyby się o wzrok czytelników, dlatego tak mnie to zachwyciło i postanowiłam się z Wami tym podzielić. 


Kolejną zaletą i argumentem przemawiającym za tym, że propozycje tego wydawnictwa są adresowane dla srebrnych czytelników, jest poruszana tematyka i bohaterowie, którymi są właśnie osoby w tzw. wieku senioralnym. Idea jest taka, by czytelnicy mogli czytać o swoich rówieśnikach, by poruszane problemy były im bliskie, by odzwierciedlały rzeczywistość i codzienne rozterki dojrzałych czytelników. Zauważmy, że na rynku, większość książek trakuje o młodych ludziach i sytuacjach im bliskim, pierwsze zakochanie, wspinanie się po szczeblach kariery, macierzyństwo itp. Wyraźnie brakuje książek książek gdzie bohaterkami byłyby osoby mające dorosłe dzieci, zajmujące się gromadką wnuków itp.


Pierwszą książką, która ukazał się nakładem tego wydawnictwa jest
"Warto poczekać"
Liliana Fabisińska, Maria Fabisińska


Zapowiedź:

Dorota musi coś zmienić w swoim życiu. Świeczek na torcie jest stanowczo za dużo. Kilka tygodni wcześniej straciła pracę i nie ma widoków na nową. Synowa wyraźnie próbuje coś przed nią ukryć. Syn podejmuje zaskakujące decyzje – Dorota i Wojtek inaczej go wychowali…
W dodatku Wojtek zachowuje się tak, jakby nigdy nie przeszedł udaru i nie musiał troszczyć się o swoje zdrowie.

Na szczęście są Jagoda i Hanka – przyjaciółki Doroty, na które może ona liczyć zawsze i wszędzie. To one pomagają jej znaleźć nowy cel w życiu i są przy niej, gdy nadciągają kolejne, niespodziewane kłopoty.
Jest też pewne miejsce… W najdalszym zakątku ogrodu… Zapomniane i zaniedbane… 
To właśnie tam los szykuje dla Doroty wspaniałą niespodziankę. Warto na nią poczekać.


Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ 



Komentarze

  1. Czytałam książki z tego wydawnictwa, bo kiedy zaczął psuć mi się wzrok, duży druk poprawił mi komfort czytania. Książki rzeczywiście poruszają historie związane z osobami dojrzałymi a nawet seniorami, ale czyta się je świetnie i w zasadzie nawet będąc osobą w średnim wieku znalazłam w nich cos dla siebie. Polecam też ze względu na piękne okładki i drobiazgi, które właścicielka do nich dodaje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Recenzja "447 Plan grabieży Polski" Leszek A. Sosnowski

"447 Plan grabieży Polski" to książka z literatury faktu, autorstwa Leszka Sosnowskiego, amerykańskiego prawnika polskiego pochodzenia, stanowiąca rozprawę na temat restytucji mienia bezspadkowego ofiar "grabieży ery nazistowskiej", której coraz silniej domagają się, szczególnie od Polski, międzynarodowe organizacje żydowskie. Czy zasadnie? To jedno z wielu pytań, wokół którego autor koncentruje swoje rozważania.  Deklaracja Terezińska? Ustawa 447? - o co w tym wszystkim chodzi?  Myślę, że nie tylko osoby interesujące się kwestiami prawniczymi i politycznymi, kojarzą nazwy wyżej wymienionych aktów. Zwłaszcza tego ostatniego, który swego czasu budził, a właściwie nadal budzi, dość spore kontrowersje. Ów akty stały się niejako elementem politycznej gry na arenie międzynarodowej.   Krótko naświetlając całą sprawę, chodzi o roszczenia dotyczące mienia ofiar Holocaustu, które po wojnie, zgodnie z obowiązującym prawem, przeszło, z braku prawowitych spadkobierców, na włas

Wakacyjna zamiana w "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" - Hanna Ożogowska - Wydawnictwo Akapit Press

"Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" Hanna Ożogowska Dziś przybywam do Was z recenzją książki autorstwa Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek". I choć książka ta przeżywała lata swojej świetności już bardzo dawno, bo po raz pierwszy ukazała się w roku 1961, to nie brakuje osób, których do teraz bawią przedstawione w niej przygody. A zachywyt dotyczący tej książki ogarnia coraz to młodsze pokolenia. Co ciekawe książka stała się tak popularna, że niedługo po jej wydaniu powstał serial (1978r.), a później film (1980r.).   Dlaczego teraz o tym piszę? W te wakacje "Dziewczyna i chłopak" ukazała się nakładem Wydawnictwa Akapit Press. I mimo, że film już wiele razy oglądałam i książkę też miałam okazję przeczytać, to nie mogłam się powstrzymać przed  przeczytaniem jej jeszcze raz. Była to bardzo sentymentalna podróż do czasów beztroskiego dzieciństwa, bo właśnie wtedy z tą książką zetknęłam się po raz pierwszy.

"Niepokorni.Dziewczyna z ogrodu" Anka Sangusz (YACZYTAM)

"Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu" Anka Sangusz Nastolatki to czytają! Dzisiaj przychodzę do Was z książką, z gatunku, który już dawno nie gościł w mojej domowej biblioteczce, mowa o literaturze typowo dla młodzieży. Na co dzień czytam inne gatunki, ale kiedy zobaczyłam zapowiedzi ksiażek od YACZYTAM, w tym także bohaterki dzisiejszego wpisu czyli  książki "Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu" stwierdziłam, że w sumie można zrobić sobie przerwę od kryminałów i innych mocniejszych książek, a dla odmiany spędzić czas przy lekkiej młodzieżówce. Czy wybór był trafiony? Zapraszam na dalszą część mojej recenzji ;) Kim jest "dziewczyna z ogrodu"? Główną bohaterką jest Kamila, dla przyjaciół Kama. Sytuacja rodzinna dziewczyny jest dość skomplikowana, jest wychowywana samotnie przez mamę, która próbuje poprzez córkę zrealizować własne niespełnione ambicje zostania modelką. Wywiera ona na Kamilę silną presję, jawnie wyrażając swoje rozczarowanie córk