Przejdź do głównej zawartości

"Nieuchwytny" złapany! - kontynuacja serii "Między nami miłość" Katarzyna Mak


"Nieuchwytny" 
Katarzyna Mak

Tom 2
"Między nami miłość"


Wracam do Was dzisiaj z "Nieuchwytnym" - drugim tomem serii "Między nami miłość". O pierwszej części czyli "Niepokornej", która zostawiła czytelnika z niemałym zamętem w głowie, możecie przeczytać TUTAJ. 
Bez wątpienia jest to seria, która totalnie skradła moje serce, a Pani Kasia trafiła na listę moich ulubionych polskich autorek, której kolejnych powieści będę wypatrywała z niecierpliwością.
Skupmy się jednak na głównym bohaterze dzisiejszego wpisu, czyli "Nieuchwytnym" - jest to kontynuacja losów Mii i Antka, których miłość została wystawiona na trudną próbę. Bohaterowie na własnej skórze przekonują się jak ulotne i kruche bywa szczęście, bowiem los nie jest dla nich łaskawy i sprawia, że stale muszą zmierzać się z kolejnymi życiowymi turbulencjami. Pytanie tylko, na jak długo wystarczy im sił, by walczyć z pojawiającymi się przeciwnościami? 


Na Mię, która nie pozbierała się jeszcze po tragicznych wydarzeniach z pierwszej części, spada kolejny cios - Antek traci pamięć i całkowicie zapomina o łączącym ich uczuciu i dotychczasowych wspólnych przeżyciach. Bycie postrzeganą jako obca, przez miłość swojego życia, jest bardzo bolesne dla Mii, lecz mimo wszystko pragnie ona odzyskać ukochanego.
Co wcale nie jest p
roste... 
Na horyzoncie pojawia się postać, znana z poprzedniej części, lecz w tej, dużo bardziej wyeksponowana - mowa o Agacie - byłej dziewczynie Antka, która w jego amnezji widzi szansę na powtórne stworzenie z nim związku. Dlatego też nie stara się zbytnio ułatwiać mężczyźnie powrotu do zdrowia, a wręcz bojkotuje jego starania, wymyślając coraz to nowsze intrygii, które mają na celu odizolować Antka od Mii. Czy jej plan się powiedzie? Co zwycięży - kłamstwo czy prawdziwe uczucie? Czy można na zawsze zapomnieć o miłości swojego życia?

Zdezorientowany Antek z czasem orientuje się, że nic nie jest tak, jak być powinno i próbuje na nowo poukładać wszystko w swojej głowie, niczym rozsypaną układankę. Czy mu się to uda? Świetny styl pisania autorki, lekkość, plastyczność opisu, fenomenalna umiejętność budowania napięcia aż do samego końca, narracja pisana z dwóch punktów widzenia, która pozwala jeszcze bardziej wczuć się w sytuacje bohaterów - wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z naprawdę przejmującą, niezwykle emocjonalną i intrygującą powieścią.

"Nieuchwytny" to książka o trudnych wyborach,
ulotnych nadziejach, cierpieniu,
ale też o sile tkwiącej w prawdziwej  miłości...
To przepiękna historia, która daje nadzieję...


Kolejny tom już wkrótceZa egzemplarz dziękuję

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Świątecznych książek nadszedł czas - Przegląd świątecznych premier 2019

Przegląd świątecznych premier książkowych 2019
Grudzień dopiero się zaczął, jednak sezon na świąteczne propozycje literackie trwa już w najlepsze. W tym roku wyjątkowo szybko nastąpił wysyp książek w klimacie Bożego Narodzenia. Być może było to uwarunkowane tym, że każdy z autorów chciał prześcignąć konkurencję ;) My czytelnicy cieszymy się z takiego obrotu sprawy, ponieważ mamy bardzo duży wybór, aż nie wiadomo na co się zdecydować. Cieszy się też z pewnością Mikołaj ;) który będzie miał ułatwione zadanie, co przynieść pod choinkę molom książkowym ;)  Uprzedzam to będzie barrdzooo dłuuugiii post, udało mi się zgromadzić prawie 50 pozycji!

Na początek książka Najlepszej Dilerki Emocji
- Agnieszki Lingas Łoniewskiej
"Tylko raz w roku"

Po tym, jak jej rodzice postanowili się rozstać przy wigilijnym stole, myślała, że znienawidzi święta na zawsze.
On nigdy ich nie lubił: sztywna, smutna matka, wykrochmalony, ręcznie tkany obrus i rodowe srebra – elegancko i… mroźniej niż na zewnątrz.

Angielski przy okazji - "Król Złotej Rzeki" - Metoda I.Frank

"Król Złotej Rzeki"
John Ruskin
z serii
"Angielski przy okazji" 

Metoda I.Frank - nauka angielskiego nigdy nie była tak prosta 
Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić moim niedawnym odkryciem - Metodą Edukacyjnego Czytania Ilyi Frank i związaną z nią serią książek "Angielski przy okazji".  W życiu każdego książkoholika przychodzi moment kiedy chciałaby przeczytać coś w oryginale. Niestety niezbyt dobra znajomość języka obcego jest znaczną w tym przeszkodą.  Ktoś może powiedzieć - "można pomagać sobie słownikiem" - ok, ale jednak wymaga to trochę dekoncentracji i ogarnięcie całego akapitu, wątku może przysporzyć  kłopotów. A co gdyby tak nie musieć sięgać do słownika i mieć wszystko w jednej książce? Tu z pomocą przychodzi nam nowatorska metoda nauki języka angielskiego poprzez czytanie. To dowód na to, że z powodzeniem można łączyć przyjemne z pożytecznym. 

Na czym polega metoda I.Frank?  Założeniem tej metody jest uczenie się przy okazji. W tym przypa…

Recenzja - "Kręgi" Zbigniew Zborowski

"KRĘGI"
ZBIGNIEW ZBOROWSKI Jako wielbicielka wszelakich kryminałów i książek sensacyjnych nie mogłam sobie odmówić przyjemności zapoznania się z propozycją literacką Zbigniewa Zborowskiego. I chociaż "Kręgi" to druga część serii "Bartosz Konecki", a pierwszej nie przeczytałam, to nie przeszkadzało mi to w lekturze, gdyż autor umiejętnie przywoływał pewne wątki z przeszłości, dzięki temu czytelnik, który nawet nie czytał pierwszej części, nie poczuje się zagubiony czy niedoinformowany.  Niemniej jednak gorąco zachęcam do przeczytania obu książek z serii, bo na prawdę warto, a co by poprzeć moje słowa, przybliżę Wam trochę z czym mamy do czynienia w tej książce.Głownym bohaterem jest znajdujący się na życiowym zakręcie (zarówno tym zawodowym jak i w życiu osobistym) były policjant, który obecnie prowadzi własnę firmę detektywistyczną, stanowiącą główne źródło jego dochodów. Wyrzucenie z policji odcisnęło na nim piętno, nie może się z tym pogodzić, cały czas b…