Przejdź do głównej zawartości

"Nieuchwytny" złapany! - kontynuacja serii "Między nami miłość" Katarzyna Mak


"Nieuchwytny" 
Katarzyna Mak

Tom 2
"Między nami miłość"


Wracam do Was dzisiaj z "Nieuchwytnym" - drugim tomem serii "Między nami miłość". O pierwszej części czyli "Niepokornej", która zostawiła czytelnika z niemałym zamętem w głowie, możecie przeczytać TUTAJ. 
Bez wątpienia jest to seria, która totalnie skradła moje serce, a Pani Kasia trafiła na listę moich ulubionych polskich autorek, której kolejnych powieści będę wypatrywała z niecierpliwością.
Skupmy się jednak na głównym bohaterze dzisiejszego wpisu, czyli "Nieuchwytnym" - jest to kontynuacja losów Mii i Antka, których miłość została wystawiona na trudną próbę. Bohaterowie na własnej skórze przekonują się jak ulotne i kruche bywa szczęście, bowiem los nie jest dla nich łaskawy i sprawia, że stale muszą zmierzać się z kolejnymi życiowymi turbulencjami. Pytanie tylko, na jak długo wystarczy im sił, by walczyć z pojawiającymi się przeciwnościami? 


Na Mię, która nie pozbierała się jeszcze po tragicznych wydarzeniach z pierwszej części, spada kolejny cios - Antek traci pamięć i całkowicie zapomina o łączącym ich uczuciu i dotychczasowych wspólnych przeżyciach. Bycie postrzeganą jako obca, przez miłość swojego życia, jest bardzo bolesne dla Mii, lecz mimo wszystko pragnie ona odzyskać ukochanego.
Co wcale nie jest p
roste... 
Na horyzoncie pojawia się postać, znana z poprzedniej części, lecz w tej, dużo bardziej wyeksponowana - mowa o Agacie - byłej dziewczynie Antka, która w jego amnezji widzi szansę na powtórne stworzenie z nim związku. Dlatego też nie stara się zbytnio ułatwiać mężczyźnie powrotu do zdrowia, a wręcz bojkotuje jego starania, wymyślając coraz to nowsze intrygii, które mają na celu odizolować Antka od Mii. Czy jej plan się powiedzie? Co zwycięży - kłamstwo czy prawdziwe uczucie? Czy można na zawsze zapomnieć o miłości swojego życia?

Zdezorientowany Antek z czasem orientuje się, że nic nie jest tak, jak być powinno i próbuje na nowo poukładać wszystko w swojej głowie, niczym rozsypaną układankę. Czy mu się to uda? Świetny styl pisania autorki, lekkość, plastyczność opisu, fenomenalna umiejętność budowania napięcia aż do samego końca, narracja pisana z dwóch punktów widzenia, która pozwala jeszcze bardziej wczuć się w sytuacje bohaterów - wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z naprawdę przejmującą, niezwykle emocjonalną i intrygującą powieścią.

"Nieuchwytny" to książka o trudnych wyborach,
ulotnych nadziejach, cierpieniu,
ale też o sile tkwiącej w prawdziwej  miłości...
To przepiękna historia, która daje nadzieję...


Kolejny tom już wkrótceZa egzemplarz dziękuję

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Świątecznych książek nadszedł czas - Przegląd świątecznych premier 2019

Przegląd świątecznych premier książkowych 2019
Grudzień dopiero się zaczął, jednak sezon na świąteczne propozycje literackie trwa już w najlepsze. W tym roku wyjątkowo szybko nastąpił wysyp książek w klimacie Bożego Narodzenia. Być może było to uwarunkowane tym, że każdy z autorów chciał prześcignąć konkurencję ;) My czytelnicy cieszymy się z takiego obrotu sprawy, ponieważ mamy bardzo duży wybór, aż nie wiadomo na co się zdecydować. Cieszy się też z pewnością Mikołaj ;) który będzie miał ułatwione zadanie, co przynieść pod choinkę molom książkowym ;)  Uprzedzam to będzie barrdzooo dłuuugiii post, udało mi się zgromadzić prawie 50 pozycji!

Na początek książka Najlepszej Dilerki Emocji
- Agnieszki Lingas Łoniewskiej
"Tylko raz w roku"

Po tym, jak jej rodzice postanowili się rozstać przy wigilijnym stole, myślała, że znienawidzi święta na zawsze.
On nigdy ich nie lubił: sztywna, smutna matka, wykrochmalony, ręcznie tkany obrus i rodowe srebra – elegancko i… mroźniej niż na zewnątrz.

Kulturalny erotyk czyli "Dotyk anioła" Katarzyny Mak - recenzja

"Dotyk anioła" Katarzyna Mak 


Przybywam dzisiaj do Was z książką, obok której nie sposób przejść obojętnie. "Dotyk anioła", autorstwa Katarzyny Mak to pierwsza część, zupełnie nowej, porywającej serii, za sprawą której spędziłam bardzo emocjonujące popołudnie, połykając ją dosłownie w kilka godzin. Historia w niej zawarta tak magnetyzuje, że nie ma siły, żeby odejść od niej, nie poznając zakończenia, które jeszcze bardziej miesza w głowie, szokuje i powoduje pragnienie jak najszybszego poznania dalszych losów bohaterów. Na szczęście premiera drugiej części już niebawem! Także odliczam dni! A tymczasem opowiem Wam trochę o fabule, aby "usprawiedliwić" mój zachwyt nad tą pozycją ;)

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że historia przedstawiona w książce, niczym się nie wyróżnia na tle innych popełnionych w takim klimacie. Jednak nic bardziej mylnego, jest to powieść absolutnie wyjątkowa. Jest to erotyk, ale jak o nim mówi mąż autorki (czego dowiadujemy s…

ZAPOWIEDŹ - PREMIERA 7 MAJA - "Dom z kryształu" & "Biznesowa miłość" Elżbieta Ceglarek

PREMIERA 7 MAJAJuż jutro premiera moich najnowszych patronatów :)  Recenzja niebawem ;)

TOM 1